Rok 2016

31. prosince 2016 v 17:06 | Tez
Přemýšlela jsem, jestli mám tenhle článek vážně psát. Na všechno to sepisování jsem se těšila nejspíš proto, že se v minulosti systematicky babrám jen zřídkakdy. Na druhou stranu moc nevím, v čem bych se měla systematicky babrat. Většinu uplynulého roku si vybavuju v mírné mlze, mozek mám vymytý událostmi a myšlenkami posledních čtyř měsíců. Ale když už jsem s tím vším tak nadějně začala, pokusím se to i dokončit.

Začátek roku se točil okolo tanečních, které jsem úspěšně přežila. Nestýskalo se mi po nich a volné pátky, které jsem spokojeně trávila sama ve svém pokoji, mi po těch třech měsících přišly vhod. Rozhodně ale netvrdím, že jsem si taneční neužila. Na závěrečné jsem dokonce poprvé v životě cítila, že se nemusím srovnávat s žádnou dívkou v sále, protože se sama sobě líbím přesně tak, jak tam stojím všem na očích - v šatech, které jsem si vybrala a kůži, která mi byla přidělena.

Měsíce od konce tanečních do začátku prázdnin mám v mlze. Nevybavuju si nic zásadního, žádný záchytný bod. Snad jen to, že jsem se neskutečně těšila na jaro, které mě po svém dlouho očekávaném příchodu zklamalo. Neužila jsem si ho jako minulý rok, protože ve mě nenastolilo klid jako tenkrát. Poslední měsíc před letními prázdninami poznamenal stres ze spousty dvojek, které mi vycházely na vysvědčení. Nebyl to však můj stres, nýbrž stres mé maminky. Nakonec jsem si vysvědčení odnášela poskvrněné pouze jednou chvalitebnou. Výborný výsledek, řekla bych.

Prvních čtrnáct dnů letních prázdnin jsem strávila ponořená v knížkách, na jichž přečtení jsem během školního roku nenacházela čas. Bylo to krásné, ale jen tak dlouho, než jsem se začala koupat v každodenním stereotypu. Ze dne se stala noc a z noci den, jednou jsem se ke spánku uložila dokonce až v půl šesté ráno. Přelom měsíců července a srpna ovlivnila má mírná nervozita z letního tábora, který se každým dnem nebezpečně blížil. Čímž še dostávám k tomu, že celý rok dva tisíce šestnáct bych mohla rozdělit na dvě části - před táborem a po táboru. Prázdninové dny, které zbývaly do začátku zlomového týdne, jsem odžila ve stereotypu. Sem tam jsem četla, sem tam jsem hlídala sestřenici, ale většinou jsem jen nečinně ležela, seděla, stála nebo se nečinně nacházela v nějaké jiné pozici.

Jednoho krásného srpnového dne jsem odjela na tábor - na akci, která ovlivnila celý zbytek roku. Jela jsem tam jako jedna z pěti instruktorek a odnesla si spoustu skvělých zážitků. Náš oddíl sice v celotáborové hře skončil poslední, ale ty děti bych za nic na světě nevyměnila. Příští rok se na tábor chystám znovu, ale tentokrát už mám spoustu informací se zákulisí. Znám téma celého tábora, jeho termín, rozdělení vedoucích i instruktorek a měla bych se ponořit do vymýšlení hry, protože spolu s kamarádkou máme v režii celý jeden den. S vedoucími jsem se ještě úplně nezžila. Stále se snažím překonat svou stydlivost a přijít na to, jak se se všemi začít bavit. A potom je tu taky jeden vedoucí, kterého se snažím dostat z hlavy, protože mi ze života udělal pitomou houpačku.

Z poslední věty předešlého odstavce by vám situace mohla být jasnější. Tenhle vedoucí byl a trochu stále je tím člověkem na druhé straně mojí citové houpačka, strůjcem většiny začarovaných kruhů, příčinou vysoké frekvence mé sinusoidy citů. Ha-ha-ha. Najednou mi to celé připadá směšné. Chovala jsem se jako středoškolačka z pitomé americké romantické komedie. Vidění se mi zúžilo, mysl otupěla a srdce zafixovalo přesně jako nevyspělé náctileté holce. Možná jsem na sebe jakožto nevyspělou náctiletou holku moc tvrdá, ale nemám na víc? Nebo to takhle probíhá pokaždé? Čtyři měsíce se moje myšlenky točily kolem jediné osoby, nikam jsem se neposunula, nic se nevyřešilo a já zkrátka zamrzla v mrvém bodě. Teď jsem se ale nejspíš probrala a za nějaký čas se možná budu smát svému hloupému, rádoby zamilovanému já z minulosti. Anebo taky ne. Celá tahle záležitost je tak nevyspitatelná a proměnlivá, že už bych radši neměla dělat žádné předpovědi.

Na začátku září jsem se školou a většinou své třídy jela na exkurzi do italských Dolomit. Kdyby se někteří členové učitelského dozoru nechovali tak, jak se chovali, možná bych tenhle výlet označila za dokonalý, protože i po uplynuti tří měsíců se nad ním stále rozplývám. Vzpomínám hlavně na tamější přírodu a malá italska městečka.

Od exkurze se událo pár táborových schůzek, jedno úmrtí, dva koncerty, jedna velká rýmička a Vánoce prožité v lehké letargii. A jak to tak vypadá, konec roku se nese v duchu skládání střípků mého rozpadlého charakteru. Hřeje mě to v žaludku, i když to je spíš zelený čaj, který jsem dostala od spolužačky k Vánocům. A to jsem vám přece taky nepověděla! Nepověděla jsem vám o dnu, kdy si na mě lidé vzpomněli a přinesli mi úžasné dárky, i když jsem se tenhle rok rozhodla neobdarovat nikoho kromě členů své rodiny. Měla jsem ohromnou radost z toho, že mám okolo sebe takové bytosti.

Zhodnocení uplynulého roku se ode mě pravděpodobně nedočkáte. Nemám totiž tušení, jak bych tenhle rok měla zhodnotit. Měla jsem v hlavě poměrně zmatek, ale rok jako takový bych za zmatený neoznačila. Slovo proměnlivý by ho asi popsalo lépe. Ano, končí mi proměnlivý rok.
 


Komentáře

1 Monica. Monica. | Web | 2. ledna 2017 v 19:45 | Reagovat

Inu, taneční. To mě teprve čeká a jsem an to vcelku zvědavá, uh. A teď k vedoucímu... Co dodat. Celou tuhle proměnlivou situaci s tebou sleduji jinde, takže asi nemá cenu zde psát jakési rady, které stejně nikdy nikomu nepomohly, hah. Snad jen, aby sis jím nenechala kazit i rok letošní, protože, jak jistě i sama víš, nestojí to za to. Vážně ne. Krásný nový rok a hlavně spoustu jiných úžasných osob mužského pohlaví, kteří už za to stát budou!

2 Ká | Web | 6. ledna 2017 v 23:40 | Reagovat

Musím říct, žes měla celkem zajímavý rok, a chválím za to, že sis všechno vybavila :D Já mám minulý rok téměř v mlze :D

3 Nejlepší české vtipy Nejlepší české vtipy | E-mail | Web | 25. ledna 2017 v 20:13 | Reagovat

Nový web a apka pro české nejlepší vtipy! Databáze 20.000 vtipů s denní aktualizací a možností instalace mobilní aplikace. Každý den dva, tři nové vtipy na mobil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama