Jak jsem si nechala ostříhat vlasy, a tak se naučila pískat

4. září 2017 v 22:01 | Tez
Prohlížela jsem si staré fotky, na kterých jsem zvěčněná s dlouhými vlasy. No jo, změna je život. Teď po zemi na Zemi chodím s mikádem na hlavě a jsem spokojená. Z neznámého důvodu mě zkrácení vlasů naučilo pískat. Možná spolu ale tyto dvě skutečnosti nesouvisí a z jedné neplyne druhá. Kdo ví? Já ne. Já totiž nevím nic. Beztak, čím víc víte, tím míň víte. Tak to říkal můj milenec. On toho napovídá. Třeba to, že by chtěl být kočka a náhradní maminka pro pandy. No, každý máme sny. Já bych chtěla být spokojená sama se sebou a někdo jiný zase virtuální realita. Trochu smutním, když mi dojde, že stát se virtuální realitou je ve srovnání s mým snem celkem hračka.

Píšu hlouposti, protože se na to cítím. Jsem taky taková hloupost, změť protikladů, směšných myšlenek, možná trochu přihlouplá. Neumím se ani bavit s lidmi. Když mě milenec bral na chatu mezi lidi, které jsem vůbec neznala, těsně před odjezdem jsem měla chuť jen si lehnout na zem a brečet. Cítila jsem neskutečnou úzkost. Nakonec jsem to ale přežila. Kromě ujištění se, že s lidmi, které neznám, se vážně bavit nedokážu, jsem taky ještě zjistila, že nevím nic od dění ve světě, o politice a podobných tématech a že mi to moc nevadí. Žiju si trochu mimo realitu, ve své hlavě, bez lidí. Divnoholka. Jo, to jsem já - divnoholka. Tenhle svět využívám jen pro své biologické potřeby, zatímco moje myšlenky žijou úplně někde jinde a má podstata s nimi.

Jsem prý jedna velká roztomilost. Roztomile se cítím při každé puse na rozloučenou, kterou mi dá na čelo. A taky když neustále povídám něco bez hlubšího smyslu a necítím se kvůli tomu provinile. No jo, když v sedmnácti letech vypadám asi tak na čtrnáct, není se čemu divit. Je to tak trochu i cena útěchy. Lidé vám nechtějí říct, že nejste hezcí, a tak abyste se necítili špatně, zmíní aspoň vaši roztomilost.

Cítím se teď trochu zmatená. Je první den školy, přišel mi nový letefon, pokazilo se mi, co jen mohlo, a asi jsem až moc extrovertila. Bylo toho na mě dneska moc, nestačila jsem to vstřebat. Úzkost. Připadám si zase jako z jiného světa nebo doby. Neumím se bavit tak, jak to dělají mí vrstevníci a celkově nad počínáním většiny z nich jen kroutím hlavou. Za divnou jsem samozřejmě označovaná já, protože jsem součástí menšiny, nebo aspoň ne členem té nejhlasitější skupiny. Je mi smutno. Moc bych si teď přála, aby byl u mě. Jo, ten milenco-kamarádo-nevímco. Chtěla bych ho obejmout, přitulit se a poděkovat mu za to, že mu tohle a všechny moje menší i větší výpadky nevadí. A pokud vadí, tak je alespoň respektuje a zvládá s nadhledem.

Končím. Všechno oblečení, ze kterého jsem se vysvlékla jako had z kůže, házím v jednom chumlu na židli. Dneska už nic nezvládám. U ucha mi bzučel komár, ale nevidím ho. A taky jsem se rozbrečela.
 


Komentáře

1 Charlotte Charlotte | Web | 7. září 2017 v 14:37 | Reagovat

Byť so sebou spokojná je pre mňa niečo , čo si nedokážem predstaviť ako trvalú súčasť mňa ... Nie žeby to neprichádzalo aspon občas , ale určite to nie je trvalé , vlastne to nikdy netrvá viac ako pár hodín a ja som späť pri negatívnych pocitoch z čohokolvek čo urobim , poviem , ako dnes vyzerám ...

Našla som sa v tom " ísť medzi nových Ľudí " , to je to u čoho sa vždy cítim ako retard a neviem sa prestať presviedčať o tom , že ma určite nikto z nich medzi sebou nechce .

2 nika nika | Web | 10. září 2017 v 14:31 | Reagovat

Kdybys sis na hlavně udělala úplně cokoliv, stejně by ti to slušelo. A nejsi jen roztomilá, ale i krásná. Nesouvisí spolu náhodou tyhle dvě věci? Co/kdo je roztomilý, je i hezký. Ošklivá roztomilost přece neexistuje.

Tvoje pocity před odjezdem na chatu plnou lidí naprosto chápu. Mám to totiž takhle i před jakoukoliv schůzkou s lidma, které znám třeba celý život. Jít ven se spolužákama je sice fajn, ale ani tak se úzkosti neubráním. Značně to komplikuje život, že.
Nebreč, není proč. Všechno bude v pořádku, jen je třeba tomu věřit. A už spolu konečně pořádně začněte chodit, zasloužíte si to, achjo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama